هموار کردن مسیر تولید در مازندران با توسعه شهرک های کشاورزی
1397/06/22

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی گفت:با توجه به موقعیت استان مازندران و در جهت حفظ کاربری اراضی،می توان با هموار کردن مسیر تولید و توسعه شهرک های کشاورزی،زمین خواران را در استان زمین گیر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های کشاورزی،علی اشرف منصوری در دیدار با آقای إسلامی استاندار مازندران ،أهداف شرکت شهرک ها و آخرین وضعیت آمایش و امکان سنجی ایجاد شهرک ها در حوزه های گلخانه ای،شیلاتی و دام و طیور را تشریح و اعلام کرد: استان مازندران در زمینه ایجاد شهرکهای کشاورزی نسبت به کشور سهم بسیار کمی را به خود اختصاص داده است.

وی افزود:با توجه به موقعیت استان مازندران و در جهت حفظ کاربری اراضی،می توان با هموار کردن مسیر تولید و توسعه شهرک های کشاورزی،زمین خواران را در استان زمین گیر کرد.

منصوری با اشاره به اثربخشی احداث شهرک های شیلاتی در سواحل دریای خزر در افزایش تولید،اشتغال و صادرات به عنوان یک پتانسیل در استان، از مسئولین خواست تا در خصوص تسریع در صدور مجوزهای مرتبط و با بهره گیری از تسهیلات بانکی ارزان قیمت شرایط را برای حضور سرمایه گذاران این بخش فراهم کنند.

در این دیدار،استاندار مازندران ضمن تاکید به مسئولین در رفع موانع تولید و برطرف کردن مخاطرات مسیر توسعه شهرک ها تاکید کرد:برنامه توسعه کشت های گلخانه ای استان باید بازنگری شود و با توجه به محسوس بودن بحران آب،توسعه کشت های گلخانه ای در شرق استان مورد توجه جدی قرار گیرد.

محمد إسلامی تصریح کرد: در صورت تقاضای سرمایه گذاران جهت أخذ تسهیلات برای تکمیل شهرک های کشاورزی، کارگروه های استانی برای تصویب تسهیلات مورد نیاز آمادگی کامل دارند و هیچگونه محدودیتی در استان برای این مهم وجود ندارد.

استاندار مازندران در این دیدار با صدور دستور رفع مشکلات مربوط به اخذ استعلامات زیست محیطی و منابع آبی، توسعه شهرکهای کشاورزی را یک الزام دانست و تاکیدکرد: مسئولین دستگاه های اجرایی بایستی با عزم جدی به این عرصه ورود کنند.

در این دیدار رییس سازمان جهادکشاورزی ، فرماندار شهرستان سیمرغ و دیگر مسئولین استانی حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی در سفر به استان مازندران به اتفاق رییس سازمان،فرماندار شهرستان سیمرغ و دیگر مسئولین استانی، زیرساخت شهرک گلخانه ای نجارکلای سیمرغ،شهرک گلخانه ای دارکلای شهرستان نور و همچنین عرصه شهرک شیلاتی لاریم شهرستان جویبار را مورد بازدید قرار داد.

منصوری در نشست با سرمایه گذاران شهرک گلخانه ای دارکلا پس از بررسی مشکلات و دلائل عقب ماندگی تکمیل سازه های شهرک مذکور دستورات لازم را درخصوص تسهیلگری های مورد نیاز صادر کرد بطوری که تا پایان سال 97 شاهد شروع بهره برداری و تولید در شهرک باشیم.

تعداد مشاهده خبر149 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal